• 7 lutego, 2022

Zespół cieśni nadgarstka jest stanem, w którym ucisk na nerw pośrodkowy sprawia ból oraz drętwienie ręki.

Zespół cieśni nadgarstka jest stanem spowodowanym naciskiem na nerw pośrodkowy nadgarstka. Może to być spowodowane pisaniem na klawiaturze, grą na pianinie, grą na gitarze, robieniem na drutach a także wieloma innymi czynnościami. Przywołany wcześniej zespół to jednostka chorobowa, która atakuje nerw pośrodkowy w nadgarstku. Powoduje mrowienie oraz drętwienie palców i dłoni. Może także powodować ból palca wskazującego i kciuka. Symptomy omawianego zespołu chorobowego są inne u pacjentów, lecz przeważnie obejmują ból dłoni lub ramienia podczas używania, drętwienie dłoni lub palców, uczucie osłabienia lub mrowienia siły dłoni.

Co to jest zespół cieśni nadgarstka?

Ten zespół to stan, w którym ucisk na nerw pośrodkowy w nadgarstku wywołuje ból i drętwienie ręki. Jest to stan, który dotyka zarówno kobiety jak również mężczyzn. Zespół cieśni nadgarstka to stan, w jakim ucisk na nerw pośrodkowy w nadgarstku sprawia drętwienie ręki i ból. Schorzenie to może być wywołane ruchem powtarzalnym lub innymi czynnikami, tj. ciąża, zapalenie stawów lub uraz. Objawy zespołu cieśni nadgarstka obejmują osłabienie, drętwienie, pieczenie a także mrowienie, jakie z czasem nasilają się.

Jakie są najczęściej wymieniane przyczyny zespołu cieśni nadgarstka oraz jak tego uniknąć?

Zespół cieśni nadgarstka to stan, który występuje, w momencie gdy ucisk nerwu pośrodkowego przedramienia wywołuje drętwienie, mrowienie, ból i osłabienie ręki. Najczęściej spotykaną przyczyną omawianego zespołu jest powtarzający się nacisk na nadgarstek oraz dłoń. Mamy możliwość temu zapobiec, robiąc przerwy podczas długiego pisania albo korzystając z myszy/klawiatury przez dłuższy okres czasu. Kolejne przyczyny zespołu cieśni nadgarstka to zapalenie stawów, cukrzyca, reumatoidalne zapalenie stawów.

Zrozum swoje bóle i zacznij dbać o siebie.

Bardzo ważne jest, żeby zrozumieć, jak się czujesz oraz z jakiego powodu tak się czujesz. Gdy czujesz niepokojący ból w nadgarstkach lub dłoniach, może to być spowodowane zespołem cieśni nadgarstka. Żeby zadbać o swoje zdrowie i uniknąć powikłań, istotne jest, aby wiedzieć, jak radzić sobie z objawami.

Więcej: pracownia-emg.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *