• 13 września, 2021

Opony mt nadają się do jazdy w szczególnie wymagających warunkach

Czym są opony at? Skrót ten wywodzi się od nazwy all terrain. Te opony są uniwersalnymi oponami terenowymi. Te opony przeznaczone są do jazdy w terenie, jak i po drogach. Dlatego, że mają łagodniejszy niżeli w oponach MT bieżnik, są cichsze, poprawiają ekonomię jazdy, oraz sam jej komfort.

Prawidłowo dobrane opony all terrain jednym z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o poruszanie się zarówno po zwykłych drogach, jak również poruszanie się w terenie. Te opony sprawdzą się bardzo dobrze na piasku, jak również na śniegu. Opony terenowe zapewniają użytkownikom bardzo dużą nośność oraz wytrzymałość. Całkiem dobrze poradzą sobie również w niewielkim błocie. Najbardziej polecane są one dla kierowców, których jazda przedstawia się jako mniej więcej 50% poruszania się po szosie a także 50% jazdy w terenie. Opony cztery na cztery Jakie opony cztery na cztery dobrze jest zakupić do naszego samochodu? Znane są nam 3 różne rodzaje, jeżeli mówimy o oponach 4×4. Jednym z typów są omówione wcześniej opony all terrain. Kolejne dwa typy to opony mud terrain i opony highway terrain. Opony mud terrain w skrócie opony mt to opony terenowe. Odróżniają się m.in. bardzo dużą ilością nacięć na bieżniku a także szerokimi klockami bieżnika.

Nadają się do jazdy w wyjątkowo trudnych warunkach. Ich wielką wadą natomiast jest znacznie mniejsza przyczepność na szosie. Zaś opony highway terrainprzeznaczone są do jazdy po ulicach czy też autostradach. Jeżeli chodzi o ich zachowanie na drodze, to biorąc pod uwagę przyczepność, trzymanie się drogiczy hamowanie to zachowują się jak standardowe opony. Wyróżnia je m.in. dość płytki bieżnik ale też dość elastyczne boki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *