• 2 lipca, 2021

Niedawno na rynku pojawiły się LEGO Minifigures.

LEGO jest firmą zabawkarską. Klocki lego to z pewnością najpopularniejsza sieć klocków na świecie. Istnieje kilka serii LEGO. Jedną z tych serii jest City – to zestawy, z jakich można zbudować pojazdy jak również sceny z życia ludzików lego. Inną jest LEGO Creator- w tych zestawach jest możliwość tworzyć obiekty a także pojazdy. Z jednego modelu, dzięki załączonej instrukcji można zbudować podobne modele. Następną serią jest seria LEGO Duplo – są to większych rozmiarów, bardzo kolorowe klocki dedykowane dzieciom w wieku od jednego do pięciu lat.

Jeszcze inna seria to Technic – jest ona jedną z najmocniej zaawansowanych serii Lego Group. Istnieje możliwość tam budować konstrukcje i modele, a poza tym niektóre zestawy są wyposażone w sprzęt elektroniczny. Jedna seria lego jest dedykowana dziewczynom – to seria LEGO Friends. Istnieje jeszcze dużo serii. Z biegiem czasu LEGO ewoluowało. Z początku były tylko klocki. Jednak w chwili obecnej powstało dużo filmów, gier a także seriali o przygodach mieszkańców miast stworzonych z klocków lego. Są też parki rozrywki tj. Legoland. Ciekawostki lego:
– 2 klocki o wymiarach 2×4 możemy połączyć ze sobą na 24 sposoby;
– pomimo, iż klocki z serii LEGO Duplo są osiem razy większe od klasycznych to mamy możliwość je złączyć, ponieważ są kompatybilne;
– w 2012 roku spółka LEGO została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa jako wytwórca największej liczby opon (oczywiście opon do pojazdów z klocków);
– w 2015 roku do sprzedaży trafiły kapcie LEGO chroniące przed nadepnięciem na klocek (tylko 1500 sztuk);
– najwyższa wieża z klocków LEGO miała 15 metrów wysokości a zbudowano ją w 2015 roku w Mediolanie;
– na każdego człowieka na kuli ziemskiej przypadają sześćdziesiąt dwa klocki;
– z linii produkcyjnej wyszło około 5 miliardów ludzików; Strona lego ma do zaoferowania mnóstwo ciekawych filmików wideo, zwiastunów filmów czy seriali ze świata LEGO. Na stronie internetowej lego dostępne są również gry LEGO, artykuły, zestawy oraz dokładne instrukcje składania do ściągnięcia. Istnieje też parękolekcji filmowych LEGO. Jedną z takich kolekcji jest LEGO Star Wars. Ma się rozumieć, że dotyczy ona kultowej serii Star Wars. Inną serią jest seria LEGO Ninjago. Opowiada ona historię sześciu młodych bohaterów opanowujących starożytną sztukę walki. LEGO Batman jest następną serią związaną z bardzo znanym filmem. Istnieją inne kolekcje , które powstały na podstawie filmu. Jedną z nich jest kolekcja wzorowana na Harrym Potterze, inna na piratach z Karaibów czy Indianie Jones. Ukazały się też ciekawostki lego.

Zaliczają się do nich rzeczy takie jak czapki, kurtki, szorty, t-shirty i spodnie. Wszystkie z nadrukami odnoszącymi się do LEGO. Nie tylko i wyłącznie ciuchy zaliczane są do nowości. Niedawno na rynku ukazały się LEGO Minifigures – figurki postaci z kreskówek takich jak przykładowo Zwariowane melodie. Jeżeli chodzi o nowości dotyczące klocków to ukazało się bardzo dużo całkiem nowych zestawów z bardzo wielu serii na przykład z serii LEGO Friends, LEGO Ninjago czy LEGO Marvel. Jeśli chcesz poznać wszystkie nowości ze świata LEGO to koniecznie zobacz katalog LEGO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *