• 2 lipca, 2021

Mało prawdopodobne jest, iż przestaniemy używać ołówków.

Pismo a rozwój cywilizacji Już tysiące lat temu w grotach a także jaskiniach powstawały pierwsze obrazy oraz sceny z życia ludzi, przede wszystkim polowanie na dzikie zwierzęta. Obrazy te wykuwało się w skałach ostrymi narzędziami. W dawnym Egipcie powstawały pergaminy, na jakich ludzie mogli pisać, czyli przekazywać różne informacje za pomocą znaków. Początkowo Egipcjanie stosowali hieroglify, które z czasem zostały zastąpione przez znacznie bardziej uniwersalne litery. Powstanie długopisu i ołówka Prawdziwy rozwój przyborów piśmienniczych nastąpił w roku 1761, gdy stworzono 1-wszy ołówek. Na pierwszy (w naszym rozumowaniu) długopis trzeba było jednak czekać ponad sto pięćdziesiąt lat. W roku tysiąc dziewięćset trzydziestym ósmym. w Argentynie uruchomiona została masowa produkcja długopisów zaprojektowanych przez artystę z Węgier, László Bíró.

Od tamtego roku zaczęła się dynamicznie rozwijać branża zajmująca się produkcją takowych produktów. Artykuły piśmiennicze wyparte przez sprzęt elektroniczny? W obecnych czasach na urządzeniach typu komputer bądź tablet powstają zaawansowane programy, , które mają za zadanie utworzenie i przekazanie tekstu. Wielu ludzi korzysta z takich edytorów na swoją korzyść, sporządzając listy z zakupami, a nawet wypracowania do szkoły! Pomimo dynamicznego postępu techniki mało prawdopodobne jest, iż przestaniemy korzystać z na przykład ołówków. Pióro, ołówek czy długopis? Wszelkie przybory piśmiennicze posiadają swoją specyfikę.

Dzisiaj często natykamy się na poręczny i wygodny długopis: możemy go spotkać w wielu różnych środowiskach oraz miejscach: szkołach, biurach, przychodniach i tak dalej. To mocno uzasadnione, gdyż długopis to z pewnością najmniej kłopotliwy ze wszystkich artykułów piśmienniczych. Znacznie bardziej wyszukanym a także specjalistycznym narzędziem jest z pewnością pióro. Używa się go na wyższych szczeblach władzy albo w zarządach firm. Pióro to doskonały przyrząd, w momencie kiedy pełnimy oficjalne stanowiska – w takim przypadku długopis jest prawdę mówiąc nieodpowiedni. Co interesujące, ołówek nie posiada ołowiu, lecz grafit – rysik koloru czarnego, który umożliwia pisanie.

Ołówek znajduje swoje zastosowanie w mało formalnych sprawach, takich jak np.: luźne notatki i zapiski, rysowanie figur geometrycznych a także artystyczne obrazki, zapisywanie mało| istotnych treści lub takowych, które za chwilę nie będą już istotne. Wybór przyrządu do pisania W tej chwili na rynku krążą setki ofert, pośród których główną rolę grają artykuły piśmiennicze. To wielka szansa dla każdego z nas – w dzisiejszych czasach możemy nawet wyprodukować ołówek lub pióro z wygrawerowanym konkretnym napisem lub logo naszej firmy.

Wielu uważa taką możliwość za kreatywne oraz bardzo pomysłowe podejście do klienta, którego uwaga powinna być wciąż skupiona na danej marce. A co się z tym łączy, długopis z napisem „Firma ABC idealna dla Ciebie!” na 100% zwróci uwagę potencjalnego klienta, gdyż wiadomo, że każdego dnia, przez długi czas używamy produktów piśmienniczych. I to nie tylko w szkole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *