• 24 czerwca, 2021

We wnętrzach częstokroć rezygnuje się z nadmiernej ilości dekoracji.

Bardzo dużą sławą pośród dekoratorów w Polsce raduje się minimalizm. We wnętrzach bardzo często rezygnuje się z nadmiernej ilości dekoracji. W pokojach zazwyczaj dominuje tylko jedna lub dwie barwy, a izby zaopatrzone bywają jedynie w najpotrzebniejsze meble. Dobór wszelkich dodatków do minimalistycznych kątów powinien być niebywale przemyślany.

 

Idealnym rozstrzygnięciem, ażeby ze smaczkiem wykończyć mieszkanie jednocześnie przy przestrzeganiu wszelkich zasad pasujących do minimalizmu, jest postawienie na dekoracyjne szkło. Coraz częściej w naszych polskich wnętrzach zauważyć można możemy zauważyć właśnie takie detale dekoracyjne, które są oparte na zastosowaniu szklanych wazonów i naczyń. Ich różnorodność barw oraz kształtów sprawia, iż prawie każdy, wręcz najmocniej wymagający dekorator czy klient, znajdzie coś idealnego dla siebie.

 

Szkło dekoracyjne jest często zrobiony z przezroczystego a także bezbarwnego szkła. Takowy wygląd stwarza, iż naczynie to idealnie pasuje do każdego stylu użytego do aranżacji wnętrz. Szkło dekoracyjne jest przede wszystkim uniwersalne a także ponadczasowe. Ponadto wyróżnia się szerokim wachlarzem zastosowań – doskonale spisuje się w charakterze osłonki na kwiaty oraz roślin doniczkowych roślin. Bezbarwne ,dekoracyjne szkło doskonale będzie się nadawać również do przygotowania leśnej lub nadmorskiej kompozycji. Aby osiągnąć wyczekiwany efekt „lasu w szkle” należy warstwowo a także starannie ułożyć wszelkiego rodzaju roślinki, kamyczki i wszystkie inne drobne detale, które wspólnie tworzyć będą oryginalną dekorację.

 

W przypadku nadmorskiej kompozycji – wystarczy tylko dać do wazonu ciut złotego piasku i dodać do niego kamyki, bursztynki a także muszelki. Z racji tego, iż w stylu minimalistycznym nie uwzględnia się z reguły różnego typu roślin, nie są one niezbędne. Szklany wazon już sam w sobie jest dość elegancki a także przykuwa wystarczająco dużo uwagi. Perfekcyjnie wpasowuje się w minimalistyczną estetykę każdego pokoju, ale dzięki olbrzymiej gamie barw a także rozmaitych wzorów możemy dobrać doskonałe takie naczynie do swych indywidualnych potrzeb i  preferencji. Niektóre z wazonów mają formę słojów, a jeszcze inne przypominają beczki. Każdy z nich umożliwia zdobycie nieszablonowego efektu w aranżacji. Prócz bezbarwnymi wariantami szkła dekoracyjnego dostępne są także wazony w różnych barwach. Jednym z najmocniej innowacyjnych a także najczęściej pożądanych przez nabywców jest wazon w czarnym kolorze. W innowacyjnych pomieszczeniach dominuje czerń i biel, poprzez to czarny wazon to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą wprowadzić nieco powiewu świeżości do swojego wnętrza. Szkło dekoracyjne także służyć będzie do ozdoby każdego, mniej albo bardziej wymagającego, pomieszczenia.

 

Szkło dekoracyjne idealnie nadawać się będzie nie tylko do pokojów dziennych albo sypialni, ale także do łazienki albo kuchni. Szklany wazon to genialny pomysł dla osób, którym podobają się minimalistyczne pomieszczenia oraz pragną iść do przodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *